Paarinõustamine, individuaalne nõustamine, lastega pere nõustamine, lahutusnõustamine ja koolitused.

Võta julgesti ühendust, kui vajad nõustamist või soovid tellida loengut või koolitust. Lisainfo saamiseks vaata ringi kodulehel.

Nõustamine ja koolitus

Paarinõustamise eesmärk on kummagi partneri jaoks parimal viisil toimiv suhe. Kohtumiste käigus uurime, millist muutust kumbki vajab ja kuidas seda saavutada. Paarinõustamisele on mõistlik tulla kohe kahekesi.

Suurema rahulolu poole paarisuhtes aitab kummagi arenguruumi märkamine, olgu selleks siis selgem enesepilt, lugupidavam suhtlemisviis, konfliktilahendusoskus, meeskonnana toimimine vmt. Ka kui suhetes valitseb segadus ja otsustamatus, võib nõustaja kaasabil jõuda otsuseni, kuidas edasi minna.

Individuaalse nõustamisse eesmärk on leida tuge ja häid lahendusi keeruka elujärgu läbimisel. Nõustamise käigus selgub, milliseid teadmisi-hoiakuid-oskusi edukamaks toimetulemiseks on vaja lisada ja kuidas seda teha.

Individuaalne nõustamine aitab edasi isikliku arengu teemades, olgu selleks vajadus parema enesemõistmise ja enesejuhtimise järele või tarve õppida märkama ja leidma isiklikku lisaressurssi paremaks toimetulemiseks.

Lastega pere nõustamise esmane eesmärk on mõista, mis aitaks perel senisest harmoonilisemalt toimida. Nõustamise käigus selgub, milliseid laste arengu ja kasvatamisega seotud teadmisi vanemad kõige enam juurde vajavad ja kuidas puuduvat lisada.

Vanemluses on palju teemasid, mis nõuavad lisateadmist ja kannatlikku õppimist. Ka vanemate omavaheline suhe ja koostöövõimekus mõjutab pere toimimist tervikuna. Seetõttu on lastega perede nõustamises kõige olulisemad jutuajamised täiskasvanutega.

Kui lahkuminek on otsustatud, on vaja jõuda mõistlikele kokkulepetele paljudes olulistes küsimustes. Lahutusnõustamise eesmärk on hõlbustada mõistlike otsusteni jõudmist. Nõustaja roll on juhtida vestlust lahendustele suunatuna.

Lahutus puudutab valusalt eelkõige partnereid ja nende lapsi, aga ka päritoluperet ja sõpru. Lahutusnõustamise oluline teema on luua juurde suutlikkust minna lahku täiskasvanulikkust säilitades ja laste kannatusi vähendades.

Suhtlemiskoolituse eesmärk on luua juurde head elukvaliteeti. Piisav suhtlemisoskus on aitab luua ja hoida suhteid, seista enda eest, lahendada konflikte rahumeelsel ja lahendusele suunatud viisil. Koolitusel läbime kõik olulised teemad alates kontaktist, kuulamisest ja selgest eneseväljendusest kuni enesekehtestamise ja konfliktide lahenduseni. Suhtlemiskoolituse tasakaal jaotub teoreetilise teadmise lisamise ja iga oskuse harjutamise vahel. Suhtlemiskoolitust saab tellida ka ühe oskuse keskselt.

Loovkirjutamise koolituse eesmärk on õppida koostama kvaliteetset teksti, mis on piisavalt selge ja piisavalt mõjus. Loovkirjutamise kursuse käigus lisandub teadmisi tekstiloomest ja loovusest, harjutamine toob juurde kirjutamiskogemust. Need omakorda aitavad eemaldada üleliigse kirjutamispinge ning turgutada loovust.

Kirjutamiskoolituse käigus õpime tundma oma loovuse eripära ja saame juurde teadmisi kirjutamise kui protsessi kohta. Õpime paremini juhtima oma kirjutamisprotsessi, hõlbustama teksti sündi. Kirjutamisärevuse asendumine kirjutamiselevusega võiks olla selle koolituse oluline tulemus.

Paarisuhtekoolituse eesmärk on tõsta suhetesse puutuvat teadlikkust ja anda lisateadmisi paarisuhte toimimisest. Selleks, et paarisuhet läbi aastate alal hoida, on vaja oma suhtel ja iseendal silm peal hoida. Koolituse üks olulisi teemasid ongi, kuidas seda teha ja mida on kõige olulisem jälgida.

Paarisuhtel on oma arenguloogika, mis tihedalt põimub kummagi partneri isikliku arenguteega. Üheski suhtes ei saa paar olla lakkamatult teineteisest vaimustunud ja suhtest innustunud, ent hoolivat aktsepteerimist ja tervet uudishimu teineteise suunal vajab iga suhe, mida soovitakse alal hoida.

Endast

Meelike Saarna portree
Foto: Triin Maasik

Meelike Saarna, pereterapeut ja koolitaja

Mulle meeldib realistlik vaade: elus ja suhetes vahelduvad õnnelikud ja rahulolu pakkuvad ajad selliste aegadega, kus probleemid kuhjuvad ja toimetulek võib olla ajutiselt raskendatud. Kriis kuulub elu juurde. Edukalt läbitud kriis on enamasti heade muutuste läte. Ent vahel tõesti ei tea, kuidas edasi minna. On normaalne küsida abi, kui ise ei tea ega oska.

Rahulolevamad on need inimesed, kes elus ettetulevaid kaotusi normaliseerida oskavad, kuid samas ei nõustu neisse kinni jääma, vaid on valmis edasi minema, muutuma. Või ka rahu tegema ja leppima.

CV __ Raamatud

Kuidas toimub nõustamine?

  • Me saame tuttavaks ja vestleme.
  • Minu põhiülesanne on sind kuulata ja mõista.
  • Sina valid, millest räägid ja millest vaikid.
  • Me uurime põhjusi ja otsime lahendusi.
  • Nõustamine võib piirduda ühe-kahe seansiga.
  • Teraapia kogupikkus võib olla ka 10-20 seanssi.
  • Kõik räägitu jääb meie vahele.

Nõustamise hinnad ja kontakt